Coraz więcej drukarek korzysta z technologi Google CloudPrint

Google na bieżąco aktualizuje bazę urządzeń, które wspierają technologię CloudPrint. Pod tym adresem
drukarki działające w chmurze znajdziecie informację na temat nowych modeli oraz metod podłączenia klasycznych drukarek do sieci Google ClodPrint.

drukarka cloud print

 

Jak rozpoznać modele urządzeń wspierających w pełni te technologię ?

Urządzenia opatrzone tym znakiem, posiadają kartę umożliwiającą podłączenie się poprzez nasz punkt dostępowy z Internetem. Nie wymagają one fizycznego połączenia z naszymi komputerami. Konfiguracja sprowadza się do kilku czynności do których należy między innymi założenie konta Google, o ile takowego nie posiadamy.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Rozwiązano problem instalowania sterowników, całość odbywa się poprzez dedykowane do systemu aplikacje. Jednak istnieje kilka wad :

  • pierwsza moim zdaniem najważniejsza, przepływ danych odbywa się poprzez nasze konto Google, nie zamierzam   siać paniki, jednak czy kontrola naszych: numerów telefonów, email, sms poprzez konta androida sprzężone z kontem Google, a do tego teraz przepływ dokumentów drukowanych. Co będzie następne ?
  • druga to ograniczenia sieci, przy dużych wydrukach, zwłaszcza PDF można mieć obawy o szybkość drukowania

Rozwiązanie fajne, budzące jednak lekkie odczucia inwigilacji. W dużych firmach, z uwagi na duże rozmiary wydruków oraz politykę poufności dokumentów raczej to będzie dodatek do standardowych połączeń sieciowych niż główne medium przepływu dokumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*