Do czego nie służy laptop – ograniczenia

Większść z nas ma lub będzie w niedługim czasie korzystać z laptopa. Laptop jest wygodny, można korzystać z niego poza domem, biurem. Daje nam dostęp do informacji, a także rozrywki w dowolonym miejscu i czasie.

 

Warto jednak zwrócić uwagę na istotne ograniczenia oraz podkreślić pewne fakty

  • laptop nie służy do grania, mówimy tu o grach najnowszych i wymagających. Owszem istnieją laptopy dla graczy, jednak opłacalność takiej inwestycji w stosunku wydajność/cena jest znikoma.
  • Należy również podkreślić iż laptop z uwagi na swoją konstrukcję podlega sporym ograniczeniom. Najważniejszym z nich jest odprowadzanie ciepła, które z powodu małej kubatury przestrzeni potrafi dawać w kość
  • Czytnik termiczny znacznie ogranicza żywotność podzespołów
  • Matryce montowane w laptopach przeważnie są słabej jakości, co może prowadzić do męczenia oczu przy dłuższych posiedzeniach
  • Zapomnijmy o grze w gry, które będą mocno obciążały laptopa na baterii
  • Laptop, który wychodzi z fabryki przeważnie już działa na granicy stresu temperaturowego przy obciążeniu laptopa. Dodając do tego czasowe pogarszanie się właściwości układu chłodzenia, zabrudzenia, kurz, zatykanie otworów wentylacyjnych, nasz komputerowy przyjaciel zacznie szybko się przegrzewać.

Jeśli nie jesteśmy fachowcami od rozbierania laptopów, a zależy nam na długim jego żywocie, proponuje oddać laptopa do serwisu. Czyszczenie nie powinno być drogie i z wymianą pasty można zmieścić się w 100zł. Odradzam dmuchanie powietrzem sprężonym, czy też korzystanie z odkurzacza(podobno może wywołać poważną awarię – co prawda wiele razy odkrzaczałem swoją stacjonarkę jednak nigdy mi się to nie zdarzyło).

Jeśli jesteście z Krakowa mogę polecić serwis komputerowy Kraków – wiele razy oddawałem w ich ręce sprzęt i nigdy się nie zawiodłem.

Jeśli jednak nie macie funduszy, laptop jest stary, czy też po prostu uważacie, że jest to zbędny wydatek, to zawsze można skorzystać z serwisów YouTube, elektroda czy po prostu Google i znaleźć wiele poradników, w których dowiecie się jak wykonać drobne naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*